2. Förfarande
Förfarande
Titel: NY100136 Heliotropen etapp 2 - totalentreprenad
Beskrivning: Objektet avser etapp 2 av MKB:s nyproduktion av flerbostadshus på fastigheten Heliotropen 6 i Malmö.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: NY100136 Heliotropen etapp 2 - totalentreprenad