448881-2019 - ResultatSverige-Svenljunga: Revision
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster
Referensnummer: 19/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser revisionstjänster för Svenljunga kommun. Uppdraget omfattar sakkunniga biträden till kommunens förtroendevalda revisorer samt sakkunniga biträden för lekmannarevisorerna för de kommunala bolagen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79210000 Redovisning och revision, 79212300 Tjänster i samband med i lag föreskriven revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen