2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drift och underhåll, Eslövs kommun
Beskrivning: Upphandlingen omfattar drift och underhåll av park- och gatumark, samt därtill hörande uppgifter och administrativa arbeten. Skötseln avser grönytor inklusive träd och buskar, rabatter, säsongsflor, hårdgjorda ytor, naturmark och olika typer av markutrustning såsom exempelvis lekutrustning, parkmöbler, trafikskyltar, dagvattenanläggningar mm samt vinterväghållning och beredskap.
Intern identifierare: MOS 2024/402
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77310000 Plantering och skötsel av grönområden
Ytterligare klassificering (cpv): 90610000 Gaturenhållning och gatsopning, 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000