448923-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Miljötjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för utrotnings- och hanteringsåtgärder av invasiva arter, djur
Referensnummer: NV-02834-19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90700000 Miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Naturvårdsverket inbjuder er att inkomma med anbud gällande upphandling av utrotnings- och hanteringsåtgärder för landlevande invasiva främmande ryggradsdjur.
Naturvårdsverkets målsättning med upphandlingen är att teckna ramavtal med en leverantör för att skapa en effektiv, organiserad och kvalitetssäkrad hantering av invasiva främmande ryggradsdjur i Sverige.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77231200 Kontroll av skogsskadedjur och -insekter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen