Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Storköksutrustning
Referensnummer: KS 2020/00425
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39314000 Utrustning för industrikök
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling för Halmstad kommun och underliggande bolag avseende storköksutrustning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering, 39221000 Köksutrustning, 39711000 Elektriska hushållsapparater för livsmedel, 39711360 Ugnar, 39711420 Spishällar, 42214100 Ugnar för matlagning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen