Medicinsk Fysik och Teknik önskar upphandla ett sk. LIMS-system för PET-radiofarmacin på Sahlgrenska. LIMS = Laboratory information management system, används för insamling och lagring av information inför och vid produktion av läkemedel för undersökningar med PET/CT.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48100000 Programvara för särskild industri, 48810000 Informationssystem, 48814000 Medicinska informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen