448957-2021 - ResultatSverige-Johanneshov: Gasformiga bränslen
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Biogas
Referensnummer: 21-146
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09120000 Gasformiga bränslen
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal för leverans av biogas för uppvärmning, till angivna leveransområden för avropsberättigade medlemsbolag och upphandlande myndigheter/enheter, vilka redovisas i Bilaga 1 Avropsberättigade.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09121200 Ledningsgas, 24100000 Gaser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen