2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal reparation, om- och nybyggnation av mindre VA-anläggningar
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal för reparationer, om och nybyggnationer av mindre VA-anläggningar inom Luleå kommun. Avropen från ramavtalet kommer att ske som totalentreprenader i samverkan.
Intern identifierare: KLF 2026/839
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45252000 Bygg- och anläggningsarbeten: avlopps- och vattenreningsverk och avfallsförbränningsanläggningar
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal reparation, om- och nybyggnation av mindre VA-anläggningar