448982-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Jönköping: Lyftanordningar för vårdsektorn
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lyftar-och lyftselar - HMC
Referensnummer: RJL 2020/1611
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33192600 Lyftanordningar för vårdsektorn
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av stationära lyftar, mobila lyftar och lyftselar (HMC) så som mobila stå- och personlyft, stationär lyft samt lyftsele av olika slag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33196000 Medicinska hjälpmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen