449096-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Snöröjning – Snöröjning och halkbekämpning Dorotea samhälle
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSnöröjning och halkbekämpning Dorotea samhälle
BeskrivningDorotea kommun avser att upphandla snöröjning och halkbekämpning, och tillhörande tjänster för Dorotea samhälle. Den upphandlande myndigheten inbjuder er att lämna anbud i enlighet med tillhörande dokument och bilagor. Välkommen med ert anbud. Vänligen observera: Under veckorna 27 till 33 kan svar på ställda frågor dröja, på grund av semester. Annonseringstiden är satt med hänsyn till detta.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134757:Lot:1