449147-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Snöröjning – Vinterväghållning Melleruds bostäder
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVinterväghållning Melleruds bostäder
BeskrivningAB Melleruds Bostäder inbjuder till anbudsgivning gällande - Vinterväghållning 2025 med diarienummer UH-2025-71, enligt nedanstående instruktioner och bifogade handlingar. Snöröjning, halkbekämpning, snöbortforsling, grusupptag under vinterperioden på av AB Melleruds Bostäder förvaltade områden inom Mellerud, Åsensbruk och Dals-Rostock. Anbud kan ej lämnas på delområde.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116245:Lot:1