See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Turbilstransporter av nya hjälpmedel
Beskrivning: Upphandling av turbilstransporter av nya hjälpmedel och tillbehör från Hjälpmedelsservice till alla kommuner i Värmland, sjukhusen i Karlstad, Torsby och Arvika samt vissa vårdcentraler. Transport förekommer även i ett fåtal fall till sjukhuset i Karlskoga.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60160000 Posttransport på väg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103337:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter