449151-2026 - Resultat
Sverige – Programvara och informationssystem – Content Management System (CMS)
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelContent Management System (CMS)
BeskrivningKarlskoga kommun och Bergslagens räddningstjänst (BRT) avser att upphandla ett webbpubliceringssystem (CMS – Content Management System) för hantering av externwebb och intranät.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 48224000 Programvara för webbredigering, 48312000 Programvara för elektronisk publicering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001