Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyra av olika Naturbruksmaskiner till Naturbruksgymnasierna Vreta- och Himmelstalunds utbildningscentrum
Referensnummer: UC-2020-250
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 16700000 Traktorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser hyra av traktorer, grävmaskiner, grävlastare, hjullastare och teleskoplastare till Vreta utbildningscentrum, som är ett av Sveriges största naturbruksgymnasier. Upphandlingen avser också hyra av traktorer till gymnasieskolan Himmelstalunds utbildningscentrum.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34144710 Hjullastare, 43260000 Gräv-, last- och gruvmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen