449178-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Medicinsk utrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dental förbrukning
Referensnummer: FTV 1310-0425
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Folktandvården Stockholm har behov av dentala förbrukningsartiklar för en ny ramavtalsperiod.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter, 33131110 Dentaltänger, dentala operationsborstar och dentala sårhakar, 33141800 Förbrukningsartiklar för tandvård, 33141850 Hygienartiklar för tandvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen