Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Släckbil 2.
Referensnummer: KS/2016:842 170
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34144213 Brandbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp och leverans av en släckbil/räddningsenhet typ BAS 3 till Räddningstjänsten i Osby.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34144210 Brandfordon, 34144212 Brandbilar med vattentank, 34144213 Brandbilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen