Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Elektroniska körjournaler Region Norrbotten
Referensnummer: 1337
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212100 Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri
II.1.4.
Kort beskrivning
RFI Elektroniska körjournaler
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34300000 Delar och tillbehör till fordon och tillhörande motorer, 38112100 Navigations- och positionsbestämningssystem (GPS eller liknande)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI Elektroniska körjournaler Ramavtal