Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Medarbetarenkät till Region Sörmland
Referensnummer: IN-IN21-0344
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79311000 Undersökningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser genomförande av en årlig, övergripande medarbetarenkät för hela Region Sörmland. Region Sörmland har under flera år genomfört en omfattande medarbetarenkät. Region Sörmland har beslutat att medarbetarenkäten ska innehålla SKR:s HME-frågor, SKR:s HSE-frågor samt upp till ca 20 uppföljnings- och bakgrundsfrågor. Den första medarbetarenkäten ska genomföras under vårterminen 2022. Därefter avser köparen att genomföra en medarbetarenkät per år under avtalstiden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79311200 Genomförande av undersökningar, 79330000 Statistiktjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen