Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2017-1122 Utskrift som funktion Telge AB.
Referensnummer: TI 2017-1122
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser utskrift som funktion för Telge AB där allt ska ingå, så som utskriftsenheter, installation, service, reservdelar, toner, klamrar, support, osv. Det innebär ett totalansvar för utskriftsfunktionen där leverantören ska samla alla kostnader för Funktionen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50313200 Underhåll av fotokopiatorer, 51620000 Installation av kontorsutrustning, 72222300 IT-tjänster, 79521000 Kopieringstjänster, 79820000 Trycktjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen