449342-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Köping: Ingenjörstjänster
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter till Mälarenergi Elnät AB
Referensnummer: 2019/31
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71300000 Ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Tekniska konsulter till Mälarenergi Elnät AB för delkontrakten Projektledare, Projektör, Konstruktör, Uppdragsledare och Beredare.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen