Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Växtinredning.
Referensnummer: 3.3.2-688/2016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98340000 Bostads- och kontorstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Växtinredning; växtarrangemang och växtservice baserat på inredningsförslag för kontorsytor. Ramavtal omfattar samtliga förvaltningar och några av Stockholms Stads bolag och stiftelser.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77300000 Trädgårdstjänster, 77330000 Arrangering av blomsteruppsättningar, 79931000 Inredningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen