449385-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten – Förvärv av nyproducerade lägenheter i Burlövs kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelFörvärv av nyproducerade lägenheter i Burlövs kommun
BeskrivningBurlövs Bostäder AB avser med denna upphandling att anskaffa mellan trettio (30) och femtio (50) lägenheter med planerat tillträde senast 24 månader efter tilldelning.
Intern identifierare24/4
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning, 45211000 Anläggningsarbeten för flerfamiljshus
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000