449515-2020 - ResultatSverige-ÅKERSBERGA: Elskåp
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ramavtal avseende tillverkning och leverans av serviscentraler, fastighetscentraler samt apparatskåp
Referensnummer: 456827
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44211200 Elskåp
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen gäller ramavtal avseende tillverkning och leverans av serviscentraler, fastighetscentraler samt apparatskåp tillhörande befintliga VA-anläggningar.
Fullständiga villkor och förutsättningar för upphandlingen och det efterföljande åtagandet framgår av upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 31200000 Eldistributions- och reglerutrustning, 31210000 Elektrisk utrustning för till- och frånslagning eller skydd av elektriska kretsar, 31213300 Kabeldistributionsskåp, 31600000 Elektrisk utrustning, 31680000 Elektrisk utrustning och tillbehör, 45252200 Utrustning till reningsverk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen