Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Uppgradering PET/CT
Referensnummer: 18-494
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppgradering av befintlig PET/CT från GE Discovery 710 till GE Discovery MI
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling, 33111000 Röntgenapparatur, 33115000 Utrustning för tomografi, 33115100 Datortomografer ("CT scanner")
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppgradering av befintlig PET/CT från GE modell Discovery 710 till GE modell Discovery MI.