2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mejeriprodukter
Beskrivning: Karlstads kommun upphandlar mejeriprodukter för leverans till kommunens verksamheter, bland annat förskolor, skolor och äldreomsorg.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15500000 Mejeriprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122895:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 15550000 Blandade mejeriprodukter