449613-2020 - ResultatSverige-Örebro: Möbler
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kulturkvarteret Möbler & Inredning
Referensnummer: KS1537/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39100000 Möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av möbler och inredning till Kulturkvarteret i Örebro gm förhandlat förfarande.
Upphandlande myndigheter (UM) för denna upphandling är Örebro kommun 212000-1967.
Upphandlingens totala inköpsvärde beräknas till 14 000 000
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Kulturkvarteret Möbler & inredning
Del nr: KS1537/2019
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39100000 Möbler, 39130000 Kontorsmöbler, 39153000 Konferensmöbler, 39155000 Biblioteksmöbler, 39200000 Inredning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Möbler & inredning till Kulturkvarteret enl. underlag.
Upphandling av Möbler och Inredning till Kulturkvarteret - Område 1,2,3,5,6
Del nr: 2
31520000 Lampor och belysningsarmatur, 39100000 Möbler, 39155000 Biblioteksmöbler, 39515000 Gardiner, draperier, gardinkappor och rullgardiner
Upphandling av Möbler och inredning till Kulturkvarteret
Upphandling av möbler & inredning till Kulturkvarteret, ormråde 7 och 8
Del nr: 3
39155000 Biblioteksmöbler, 39155100 Biblioteksutrustning, 44220000 Inredningssnickerier, 45420000 Snickerimonteringar
Upphandling av möbler och inredning till Kulturkvarteret