449644-2020 - ResultatSverige-Umeå: Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetsplatsutrustning
Referensnummer: RS 323-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal och omfattar:
• Klientutrustning inom följande produktområden: dator, bildskärm, telefon, skrivare samt övrigt sortiment
• Bas- och tilläggstjänster kopplade till ovan produktområden
• Leverantör i form av strategisk partner
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 30100000 Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler, 30200000 Datorer och datamateriel, 32250000 Mobiltelefoner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen