449648-2021 - ResultatSverige-Eskilstuna: Snöröjning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning område 9
Referensnummer: ÅB 20.138
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser snöröjning och halkbekämpning, bortforsling av snö (vid behov) samt sandupptagning med vårsopning.
De områden som omfattas av upphandlingen är Fröslunda, Stenby, Myrtorp, Lagersberg och Vilsta industri.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45233141 Väghållning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen