2. Förfarande
Förfarande
Titel: Löpande kylarbeten, kylanläggningar 2024.
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Piteå Kommuns huvudsakliga behov av årlig service och underhåll av kylanläggningar som kan komma att uppstå under avtalsperioden. Vidare omfattar upphandlingen vissa leveranser och montage av kylanläggningar. För närmare information om efterfrågade produkter/tjänster se övriga delar av upphandlingsdokumenten med tillhörande bilagor. Funktionen frågor och svar kommer inte att vara bemannad från publiceringsdagen tom 2024-08-09. Inga svar lämnas därför under denna period.
Intern identifierare: 24INK022
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper
Ytterligare klassificering (cpv): 42500000 Kyl- och ventilationsutrustning, 45331230 Installation av kylutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000