449710-2020 - ResultatSverige-Vetlanda: Spannmål, potatis, grönsaker, frukt och nötter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Frukt, grönsaker samt ägg
Referensnummer: UH-2020-89
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03200000 Spannmål, potatis, grönsaker, frukt och nötter
II.1.4.
Kort beskrivning
Vetlanda kommun inbjuder till anbudsinlämning avseende frukt, grönsaker samt ägg.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Grupp 1 - Färska grönsaker mm
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Grupp 2 - Ägg
Del nr: 2