Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fler arbetstillfällen genom affärsutveckling av företag.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98110000 Tjänster tillhandahållna av företags-, yrkes- eller specialistorganisationer
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget innebär dels att affärsutveckla och stötta små och medelstora tillväxtföretag så att nya arbetstillfällen skapas samt att därefter tillsätta de nya arbetstillfällena med ungdomar från arbetsmarknadsförvaltningens målgrupp.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 98110000 Tjänster tillhandahållna av företags-, yrkes- eller specialistorganisationer, 98133100 Samhällsförbättringar och stödtjänster till befolkningen, 98200000 Konsulttjänster med avseende på lika möjligheter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen