449730-2020 - ResultatSverige-ÖCKERÖ: Vattenreningskemikalier
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kemikalier för rening av avloppsvatten, Ramavtal
Referensnummer: 0038/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24962000 Vattenreningskemikalier
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar Kemikalier:
Delområde 1 - PAX XL 350
Delområde 2 - Polymer Superfloc c446
Delområde 3 - Nutriox
Delområde 4 - Etanol 70 % F111 alternativ Sekundol.
Anbud kan lämnas på ett eller flera anbudsområden.
Kontrakt tecknas med en (1) leverantör per anbudsområde.
Planerad avtalsstart 2020-04-28.
Planerat avtalsslut 2024-04-27.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24000000 Kemiska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen