449735-2017 - ResultatSverige-Halmstad: Transporter (utom avfallstransport)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flyttjänster.
Referensnummer: HFAB 2017/0257
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar flyttjänster för flyttuppdrag inom HFAB. Syftet med upphandlingen är att tillgodose HFAB:s behov av flyttjänster.
Utöver flyttjänster kan det även ingå nedmontering, uppmontering, emballering, packning och uppackning. En flyttning kan innebära många olika scenarier ex att det flyttas inom en korridor, mellan våningsplan i en byggnad, bohag osv.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60100000 Vägtransporter, 63110000 Godshantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen