Entreprenaden avser totalentreprenad för genomförande av efterbehandling och återställning av området vilket preliminärt ska vara färdigställt år 2021.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45112340 Marksanering, 90522000 Tjänster i samband med kontaminerad jord, 90732300 Behandling eller återställning av förorenad jord
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen