449893-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Torsby: Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling livsmedel, färskt kött och grönsaker, Sunne,Torsby, Hagfors och Munkfors kommuner
Referensnummer: KST2019/731
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Färskt kött, färska grönsaker och potatis
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 25 240 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Produktområde 1: Färskt kött
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15110000 Kött, 15111000 Nötkött, 15113000 Fläskkött
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Färskt kött
Produktområde 3: Färska grönsaker och rotfrukter
Del nr: 2
15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
Färska grönsaker
Produktområde 4: Potatis
Del nr: 3
Potatis