449910-2017 - ÄndringSverige-Örebro: Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Serviceresor Örebro län.
Referensnummer: 17RS5548
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av serviceresor Trafikuppdraget omfattar Service- och uppdragsresor inom Region Örebro län. Trafikuppdraget omfattar
bl.a.:
— Färdtjänstresor,
— Anpassad skolskjuts,
— Skolresor,
— Riksfärdtjänstresor,
— Sjukresor,
— Dagvårdsresor,
— Kompletteringstrafik.