See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hyrbilar
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för korttidshyra av fordon för Linköpings kommuns olika förvaltningar och verksamhetsområden samt avropsberättigade bolag. Behovet omfattar följande fordonstyper: Personbilar Minibussar Lätta lastbilar
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42961300 Hyrningssystem för fordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129604:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34110000 Personbilar, 34114400 Minibussar, 34136100 Lätta skåpbilar