Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pipetteringsrobot
Referensnummer: MT 2021-0064/21RS1413
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser 1 st. pipetteringsrobot för leverans till verksamhetsområde laboratoriemedicin, Område specialiserad vård med placering på Universitetssjukhuset Örebro.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning, 38430000 Detektions- och analysutrustning, 38437000 Pipetter för laboratorier och tillbehör, 38437100 Pipetter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen