450069-2021 - Frivillig förhandsinsynSverige-Arvika: System- och stödtjänster
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Underhåll och support av eCompanion
Referensnummer: Dnr: 2021-250
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72250000 System- och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Arvika kommun har för avsikt att ingå avtal med EVRY Sweden AB, org.nr. 556237-3877, avseende underhåll och support av Löne- och HR-administrativt system ”eCompanion” Kommunen har idag nyttjanderätt till programprodukten eCompanion.
Personaladministrativa systemet eCompanion inkluderas de moduler och tredjepartsprodukter som kommunen avser nyttja, systemet behöver för att fungera göra kontinuerliga uppdateringar, förbättringar och felrättningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72267000 Underhåll och reparation av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen