450099-2018 - ÄndringSverige-Järfälla: Anläggningsarbeten för broar
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VEDDESTABRON – Del 3-6, överbyggnad brodel 1-5
Referensnummer: Kst 2018/657
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45221100 Anläggningsarbeten för broar
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar projektering och byggnation av bro över Bällstaån och byggande av trafikplats, samt överbyggnad längs hela Veddestabron.