Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av poänggivande kurser inom vuxengymnasium
Referensnummer: 2.11.2-534/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79632000 Utbildning av personal
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser poänggivande kurser inom vuxengymnasium för medarbetare inom socialförvaltningen och äldreförvaltningen och det totala kontraktsvärdet för ramavtalet är cirka 35 miljoner kronor. Avtalstiden är preliminärt från den 1 augusti 2021 till och med den 31 juli 2023 med möjlighet till förlängning om ett + ett år. Utvärderingen av det ekonomiskt mest fördelaktiga anbudet kommer att ske utifrån utvärderingsgrunden pris. Sista anbudsdag är den 30 maj 2021.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 35 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79632000 Utbildning av personal, 80400000 Vuxen- och annan undervisning, 80500000 Utbildningstjänster, 80511000 Personalutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen