450150-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Underhåll av IT-utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Support, och kompletterande inköp av Juniper-utrustning mm för SunetC
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50312610 Underhåll av IT-utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
SUNET har idag Juniper-utrustning i det rikstäckande nätet mellan landets universitet och högskolor, forskningsinstitutioner etc. SUNET genomför därför en upphandling av support och kompletterande inköp till denna utrustning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen