450157-2022 - ÄndringSverige-Umeå: Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetskläder Fastighet, Byggservice, Gator och Parker
Referensnummer: 21192
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser: Arbetskläder till Fastighet, Byggservice, Gator och Parker, Städ och verksamhetssrvice samt måltidsservice.
Ramavtalet innehåller arbetskläder och skyddsutrustning, Arbets-, skydds- och varselkläder, Arbets- och skyddshandskar samtskyddshandskar