450203-2020 - ÄndringSverige-Falun: Utrustning för medicinsk bildbehandling med ultraljud och doppler
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ultraljudsutrustning
Referensnummer: RD20/02876
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33112000 Utrustning för medicinsk bildbehandling med ultraljud och doppler
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att teckna ramavtal med samtliga kvalificerade leverantörer för att tillgodose Region Dalarnas behov av uljaljudsutrustning.