450273-2023 - PlaneringSverige-Kristianstad: Hjärtklaffar
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern Remiss (2023-O000137 Perkutana Aortaklaffsproteser TAVI)
Referensnummer: 2023-O000137
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33182220 Hjärtklaffar
II.1.4.
Kort beskrivning
Extern remiss avser ramavtal för successiva inköp av förbrukningsprodukter inom området för Perkutana Aortaklaffsproteser TAVI.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen