45033-2022 - ÄndringSverige-Stockholm: Försäkringsmäkleri och försäkringsbyråtjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försäkringsförmedlare
Referensnummer: SDA2021-00720
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66518000 Försäkringsmäkleri och försäkringsbyråtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Försäkringsförmedlarens huvudsakliga uppdrag är att upphandla försäkringar inom Swedavias verksamhet i enlighet med LUF såsom: