450350-2021 - ResultatSverige-Nynäshamn: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Tekniska konsulter - Bygg & Fastigheter - Nynäshamn
Referensnummer: SUN 2020-124
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling ingår i en rad upphandlingar av tekniska konsulter som
Nynäshamn genomför.
Upphandlingen avser ramavtal för avrop av konsulttjänster inom olika
kompetensområden inom Bygg och Fastigheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71200000 Arkitekttjänster, 71313200 Konsulttjänster för ljudisolering och akustik, 71315000 Byggnadsteknik, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71317100 Konsulttjänster för skydd och kontroll av eldsvåda och explosion, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation, 71324000 Byggnadsekonomisk kalkylering, 71540000 Byggteknisk ledning, 71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen