450382-2023 - ResultatSverige-Lund: Posttransport på väg
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Frakttjänster samt packningstjänster
Referensnummer: V 2021.2900
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60160000 Posttransport på väg
II.1.4.
Kort beskrivning
Lunds universitet upphandlar ramavtal för frakttjänster och packningstjänster.
Delområde4000000 A omfattar frakttjänster och delområde B omfattar packningstjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60161000 Pakettransporter, 60421000 Icke-reguljärt postflyg, 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster, 63110000 Godshantering, 64100000 Post- och budtjänster, 64110000 Postgång, 64120000 Budtjänster, 64121000 Budtjänster med olika transportmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Delområde A omfattar frakttjänster och delområde B omfattar packningstjänster.