450478-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Offentlig förvaltning, försvar och socialförsäkringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt på försvars- och säkerhetsområdet
Tjänster
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster inom dataproduktion och NATO-kodifiering.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Denna upphandling omfattar ramavtal för produktion av Grund- och Förvaltningsdata och NATO-kodifiering.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
75000000 Offentlig förvaltning, försvar och socialförsäkringstjänster, 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning, 48000000 Programvara och informationssystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.