450531-2016 - ResultatSverige-Göteborg: Återförsäkringar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Facultative Property Reinsurance for the City of Göteborg regarding Göteborg Energi and Renova on behalf of Försäkrings AB Göta Lejon.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Nuts-kod
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Facultative Reinsurance for the primary property program insuring Göteborg Energi and Renova.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
66700000 Återförsäkringar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: ja
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 9 452 000 SEK